Dumt eller inte

Jag trappade ner min medicin för kanske två veckor sen från 40 mg till 20 mg per dag. Jag tycker mig den senaste tiden ha varit mer lättirriterad. Tappar tålamodet lättare och stubinen känns kortare. Kan det vara för att jag minskat medicindosen? Eller är det mer troligt att det är för att jag sovit sämre och ätit sämre på sistone? Jag vill absolut inte bli arg och irriterad hela tiden för det är lika jobbigt för mig som för min omgivning. Ska jag öka medicinen igen eller inte… Minskade ju dosen för att jag svettas så mycket av medicinen. Men jag svettas ju lika mycket nu som innan jag minskade dosen. Det är en jävla djungel med mediciner och alla får väl nån biverkning mer eller mindre. Skit att man inte kan klara sig utan dem.

Annonser

~ av Borderlinemum på augusti 9, 2012.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Google+ photo

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s

 
%d bloggare gillar detta: